Bir Sayfa Seçin

Bacak boyu uzatma

Bacak boyu uzatma; boy uzaması çocukluk döneminden başlayarak devam eder. Ergenlik döneminde nihai sınırında ulaşır. Buraya kadar olan kısım insanların genleri ve yemek yeme alışkanlıkları ile çizilen sınırdır. Yapılan araştırmalar insan boyunun %75’inin genler aracılığıyla belirlendiğini ortaya koymuştur. Geri kalan %25 ise hiç küçümsenmeyecek bir orandır. Bu diğer etkenlerin neler olduklarını aşağıda sıralanmıştır. Kısacası yetişkin bir insan doğru egzersizler ve sağlıklı beslenme ile boyunu 2-7 cm arasında uzatabilir.

Bacak boy uzunluğuna ve boy uzunluğuna etki eden faktörler

Bacak boyuna ve genel boy uzunluğuna etki eden faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz

  • Genetik faktörler
  • Hormon dengesi – Büyüme hormonunun salgılanması
  • Dengeli beslenme
  • Uyku
  • Masaj teknikleri

Bacak boyu uzatma egzersizleri

Bacak boyu uzatma egzersizleri olduğu gibi omurga boyu uzatma, duruşu düzeltme, kol boyu uzatma egzersizleri de mevcuttur. Bacak boyu uzatmak için verilen egzersizlerin sağlıklı ve doğru bir biçimde yapılması çok önemlidir. İstenmeyen rahatsızlıkların ve sakatlanmaların önüne geçebilmek için bacak boyu uzatma egzersizlerinin bilinçli bir şekilde ve kurallarına uygun yapılması önerilmektedir.

bacak boyu uzatma

boyunuz 6 haftada 7 cm uzayabilir

Boy uzatma formülü

Boy uzatma formülü yazımda bu egzersizlerin neler olduğunu ve nasıl yapılması gerektiğini gösterdiğim için tekrar bu yazıda yer vermiyorum. Dileyenler 6 haftada nasıl 2-7 cm uzayabileceklerini ve “bacak boyu uzatma” hareketlerini ilgili yazımda bulabilirler.

Benzer Konular: